Hydratace

Prvním krokem ke kráse je hydratace.Kůže je naprosto rovnocenným tělesným orgánem – stejně jako třeba plíce či srdce. Pleť na obličeji je pro okolí okamžitou informací o stavu našeho zdraví.Tělo (i kůže) potřebuje dostatek tekutin, aby mohlo správně fungovat. Kromě toho, že voda zásobuje buňky výživou a odstraňuje z nich toxické látky, dodává pokožce svěží a vláčný vzhled.

Pevnost pokožky je podmíněna předevšímstavem kolagenového a elastického vaziva.S přibývajícím věkem vazivo postupně degeneruje a pevnost kůže se zhoršuje.

Napětí ovlivňuje především obsah tekutin – hydratace.S věkem klesá obsah vody v kůži, pokožka působí unaveně, matně, jakoby bez jasu.

Hydratace – lze volně přeložit jako obsah vody v kůži.
1. Povrchová – vnější hydrolipidová vrstva pokožky obsahuje nanejvýšdeset procent vody.
2. Hluboká – spodní vrstvy kůže jsou na vodu mnohem bohatší.Když se zásoby vody sníží, změnynastanou prakticky ve všech vrstvách pokožky.

Projevy dehydratace
– zvýšená citlivost- zrychlení projevů stárnutí- snížená vitalita- zpomalený obranný systém- negativní reakce na kosmetické přípravky- povrchové šupinatění, olupování a svědění- první krok ke vzniku dermatitidy nebo ekzému

Pleť má žízeň
Doplňování tekutin pomocí hydratačních prostředků je proto alfoui omegou péče o pleť.Hydratační kosmetika vytvoří mezi kůží a okolím bariéru, která zpomaluje vypařování vody z kůže. Kvalitní hydratační přípravky dokonce vtahují vlhkost z okolního prostředí do kůže a také zajišťují dokonalou rovnováhu mezi tukem a vodou. Pleť zůstane vláčnáa hladká.